Kongre Hakkında


Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkoloji Araştırma Enstitüsü tarafından Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, Bayburt Üniversitesi, Berdak Karakalpak Devlet Üniversitesi, Bayburt Belediyesi işbirliği ile 12-14 Ekim 2023 tarihinde “Uluslararası Dede Korkut Sempozyumu” yüz yüze ve çevrim içi formatta düzenlenecektir.

Sempozyumun ana teması “Dede Korkut: Mit ve Tarihî Gerçeklik” olarak belirlenmiştir. Genel konular aşağıda sıralanmıştır. Sempozyuma Kazakça ve Türkçe başta olmak üzere diğer Türk lehçeleri ile İngilizce ve Rusça yazılmış bildiriler kabul edilecektir.

Sempozyuma katılım ücretsizdir. Konaklama ve ulaşım giderleri katılımcılara aittir. Sempozyuma sürecince öğle ve akşam yemekleri üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.

Başvurular https://forms.gle/CMqpmptVoyjpJaNp8 adresi üzerinden yapılacaktır. Başvurunun tamamlanabilmesi için ilgili sayfadaki başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Sempozyum ile ilgi sorularınızı [email protected] posta adresinden ulaştırabilirsiniz.